1 YILDIR MİDEM BULANIYO YARDIM EDİN LÜTFEN

Çok
6 yıl 8 ay önce #11303 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından 1 YILDIR MİDEM BULANIYO YARDIM EDİN LÜTFEN konusunda yanıtlandı

Yiğit Yazan:: bende boğaz reflüsü olması imkansız çünkü ne yukarı çıkma var ne acı su var ne yanma var

Yemek borusunda, yukarı çıkıldıkça mide asidine hassasiyet artar. Yani yemek borusunu rahatsız, tahriş etmeyecek az miktarda asit gırtlağa dek çıkarsa, kişi yemek borusunda bir yakınma hissetmese bile, gırtlak yakınmaları olabilir.
Boğaz reflüsünde alışılagelmiş yakınmalar özellikle günün ilerleyen saatlerinde ses kısılması, ses gücünde azalma ve sık sık boğaz temizleme ihtiyacıdır; yukarıda açıkladığım nedenlerle yemek borusunda bir yakınma hissedilmeyebilir.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 7 ay önce #11338 Yazan: Yiğit
Yiğit tarafından 1 YILDIR MİDEM BULANIYO YARDIM EDİN LÜTFEN konusunda yanıtlandı
hocam merhabalar tekrardan endoskobi cd mi izlediğimde midenin içerisinde yeşil safra sıvısı mevcut

doktorlardan 1-2 si safra reflüsü olabilirsin bulantıların bundandır dediler

midemde pangasrit mevcut safra reflüsü olan herkeste bu mevcut oluyo

ama ursoaktif kullanmak saçma geliyo bana çünkü yine safra dolacak bana çözüm önermisiniz safra reflüsüne yönelik

Çok
6 yıl 7 ay önce #11346 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından 1 YILDIR MİDEM BULANIYO YARDIM EDİN LÜTFEN konusunda yanıtlandı

Yiğit Yazan:: hocam merhabalar tekrardan endoskobi cd mi izlediğimde midenin içerisinde yeşil safra sıvısı mevcut

Bazen az miktarda safra olabiliyor ve çok sorun yaratmıyor.

doktorlardan 1-2 si safra reflüsü olabilirsin bulantıların bundandır dediler

Miktara bağlı olarak safra reflüsü bulantı yapabilir.

midemde pangasrit mevcut safra reflüsü olan herkeste bu mevcut oluyo

Mide safra ile karşılacak şekilde dizayn edilmediği için, safra reflüsü genelde gastrite yol açıyor (=Alkalen reflü gastrit).

ama ursoaktif kullanmak saçma geliyo bana çünkü yine safra dolacak bana çözüm önermisiniz safra reflüsüne yönelik

Safra reflüsü mekanik bir olay olduğu için kesin çözüm de teorik olarak mekanik olmalı, yani yapılacak bir ameliyat ile safranın mideye geri gelmesi engellenmeli, sadece oniki parmak barsağından ileri gitmesi sağlanmalı. Pratikte böyle garantili bir ameliyat olamayacağı veya yapılacak işlem sonrası başka sindirim sistemi yakınmaları olabileceği için pratikte uygulanmaz. Pratikte yapılan safranın tahriş edici etkisini azaltacak ilaç verilmesidir. Adını verdiğiniz ilaç bu amaçla kullanılır.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
6 yıl 7 ay önce #11356 Yazan: Efruh
Efruh tarafından 1 YILDIR MİDEM BULANIYO YARDIM EDİN LÜTFEN konusunda yanıtlandı
Çok geçmiş olsun yiğit.safra için ursoactive en ideal ilaç.mutlaka kullanmalısın.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum