REFLÜYE BAĞLI HER GÜN MİDE BULANTISI VE KUSMA

Çok
13 yıl 11 ay önce #8774 Yazan: ALİ RIZA KOÇAL
REFLÜNÜN BÜTÜN BELİRTİLERİ BENDE FAZLASIYLA MEVCUT.MİDE YANMASI OLSUN AĞZIMA ACI SU GELMESİ OLSUN AŞIRI ŞEKİLDE GEĞİRME OLSUN BUNLARIN HEPSİ BENDE VAR VE ARTIK DAYANAMIYORUM.BUNLARIN YANINDA BENİ DAHADA FAZLA ETKİLEYEN BULANTI VE KUSMA GİBİ ŞİKAYETLERİM VAR.AYRICA SABAHLARI KALKINCA BURNUM HEP TIKALI OLUYOR VE NEFES ALMAKTA ZORLANIYORUM.VE GRİPMİŞİM GİBİ HİSSEDİYORUM KENDİMİ.BU HER GÜN BÖYLE.NEREDEYSE SON 2 SENEDİR GRİBMİŞİM GİBİ DOLAŞIYORUM.BUNLARIN HEPSİ DAYANILMAZ BİR HALE GELDİ. EN KÖTÜSÜYSE AĞZIMA BİR ŞEY KOYDUĞUMDA YUTMAYA KALKTIĞIM ZAMAN MİDEM BULANIYOR.KUSMAMAK İÇİN AĞZIMDAKİ YEMEĞİ ELİME ALIP ATIYORUM.BAZENDE YEMEĞİ AĞZIMA KOYUP TADINI ALINCA BİLE DAHA YUTMADAN MİDEM BULANIYOR VE KUSUYORUM.ÇOK KÖTÜ BİR DURUM.ALLAH KİMSENİN BAŞINA VERMESİN.EĞER BUNLAR GİBİ ŞİKAYETLERİ OLANLAR VARSA LÜTFEN YAZSIN.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
13 yıl 11 ay önce #8781 Yazan: ALİ RIZA KOÇAL
YUKARIDA YAZDIKLARIMA BENZER ŞİKAYETLERİ OLAN YOKMU ARKADAŞLAR.LÜTFEN BİRİLERİYLE KONUŞUP BU ŞİKAYETLERİMİN CARESİ VARMI YOKMU BİLMEK İSTİYORUM.YADA AYNI ŞİKAYETLERİ OLUPTA HENÜZ İYİLEŞEMEMİŞ OLANLARDA YAZSIN.

Çok
13 yıl 11 ay önce #8788 Yazan: Koray Tuncer
Sayın mir254,

Sorununuza çözüm önerisi sormamışsınız, sadece benzer yakınmaları olanlardan fikir almak istemişsiniz ama, yine de dayanamayıp yazacağım.

Sizin reflü yakınmalarınız için bir tedavi uygulanmadı mı? Bir tetkik yapılmadı mı? Tedaviden yarar görmediniz mi?

Not: İnternet etiğinde büyük harflarle yazmak karşınızdakine bağırmak anlamına gelmektedir. Bilginize.

Saygılarımla.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
13 yıl 11 ay önce #8790 Yazan: Sertaç
sevgili arkadaşım yaşadığın şikayetlerin hemen hemen aynısını ben yaşıyorum.bir bardak sıvı içecek alsam aynen ağzıma çıkıyor.ben günde 1tane aç karna lansoprol kullanıyorum ancak bu sadece yanmayı ve asit tahrişini engelliyor.yukarı kaçışı engellemenin tek çaresi ehil ellerde ameliyat olmak.ben bile artık düşünüyorum.mesela şu bulantı olayı.sabah kalktığımda çok daha fazla olmak kaydı ile bendede aşırı var.iştahım gittikçe azalıyor ve kilo kaybediyorum.bunları çoğu zaman reflü dışında bi hastalık yapıyor diye düşündüğümde oluyor.bazen sanki yemekler tam yuttuğum anda genzime kaçıyo gibi oluyor.lokmalarım gittikçe küçüldü.ara sıra reflüme bronşitte katılıyor bana ve öksüre öksüre kusuyorum.henüz 23 yaşında iş güç evlilik gibi şeyler düşünmem gerekirken sadece hastalıkla uğraşıyorum.yeme yemek sanki eziyet.koray hocam ameliyata sıcak bakmıyor.haklıda aslında ancak bu yukarı kaçış olayı malesef geçirilemiyor.sadece asit miktarı baskılanıyor.ben asitten ziyade bana hayatı zindan eden yukarı kaçıştan şikayetçiyim.bazen geğirme hissi yüzünden boğulacak gibi oluyorum.napmalıyım onuda bilmiyorum.genel durumumda bozuldu bu aralar.bölemi yaşayacağız:(((

Çok
13 yıl 11 ay önce - 13 yıl 11 ay önce #8805 Yazan: Koray Tuncer
foryou06 yazan:

koray hocam ameliyata sıcak bakmıyor.haklıda aslında

Ben hemen ve her hastaya operasyona sıcak bakmıyorum. Uygun hastalarda operasyon tabii ki düşünülmelidir.

ancak bu yukarı kaçış olayı malesef geçirilemiyor.sadece asit miktarı baskılanıyor.ben asitten ziyade bana hayatı zindan eden yukarı kaçıştan şikayetçiyim.bazen geğirme hissi yüzünden boğulacak gibi oluyorum.

İşte bu yakınmaların ön planda olduğu durumlarda operasyon seçeneğini ciddi biçimde düşünmek lazım.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com
Son düzenleme: 13 yıl 11 ay önce Düzenleyen:Koray Tuncer Neden: Harf hatası

Çok
13 yıl 11 ay önce - 13 yıl 11 ay önce #8811 Yazan: ALİ RIZA KOÇAL
drkoray yazan:

Sayın mir254,

Sorununuza çözüm önerisi sormamışsınız, sadece benzer yakınmaları olanlardan fikir almak istemişsiniz ama, yine de dayanamayıp yazacağım.

Sizin reflü yakınmalarınız için bir tedavi uygulanmadı mı? Bir tetkik yapılmadı mı? Tedaviden yarar görmediniz mi?

Not: İnternet etiğinde büyük harflarle yazmak karşınızdakine bağırmak anlamına gelmektedir. Bilginize.

Saygılarımla.

Öncelikle büyük harfle yazmanın bağırmak anlamına geldiğini bilmiyordum.Birde büyük harfle yazmak görüntü kirliliğine sebep oluyor ve okuması zor oluyormuş.Neyse şikayetlerim için tabikide doktora gittim.Hatta 3 yada 4 kez endoskopi yaptırdım.En son 14.09.2007 yılında endoskopi yaptırdım.Mide ve Duodenumdan patolojiye göndermek üzere parça aldılar.Ve sonucunda tedavi uygulandı.Bildiğimiz standart ilaç tedavisi gördüm. İşte Gaviscon,Pantpas,Protonex,Helipak,Pulcet,Meteospasmyl,Ciflosin,Gastrosidin,Flagly gibi asit düzenleyici,asitten koruyucu ve sayamadığım özelliklere sahip yukarıdaki ilaçları kullandım.Ama gerçekten ilaçlardan hiçbir fayda görmedim.Çünkü yemek borum asit yüzünden yara olduğu için tek çare ameliyat gibi gözüküyor.Bilmiyorum belkide ilaçla tedavisi mümkündür ama deneyimlerime dayanarak ilaçlardan fayda görmedim
diyorum.Belkide ilaçları tam olarak düzgün kullanamamışta olabilirim.Yani saati saatine ilaçları almamış olabilirim.Benim merak ettiğim önceki günlerde yazmış olduğum şikayetlere benzer şikayetleri olan birileri var mı?eğer varsa ne gibi bir tedavi uyguluyorlar?Uyguladıkları tedaviden fayda görüyorlar mı?Yani özellikle mide bulantısı ve kusma şikayetleri olanlar varsa bu rahatsızlıklarını tedavi ettiler mi?Yada ne bileyim ameliyat olupta özellikle üstüne basarak söylüyorum mide bulantısı ve kusma şikayetleri ortadan tamamen kalkanlar oldu mu? Ayrıca belki yazarken daha rahat bir yorum yapabilmeniz(mümkünse)amacıyla endoskopi ve patoloji raporlarımın sonuçlarını aşağıya yazıyorum.

Özofagogastroduodenoskopi raporum İşlem tarihi:14.09.2007

Üst ve orta özofagus lümen ve mukozası doğaldı.Distal özofagus mukozası hiperemikti.Z çizgisi çevresinde 1-2 adet milimetrik hiperemik erozyon görüldü.Z çizgisi 42. cm de geçildi.
Mide açlık salgı ve hareketleri doğaldı,hava vermekle lümen rahat açılıyordu.Fundus mukoza ve lümeni doğaldı.Korpus ve antrum mukozası hiperemik ve ödemli idi.Pilor doğaldı.Retrofleksiyonla kardiya aleti gevşek kavrıyordu.Bulbus ve ikinci kısım mukozası ödemli idi.

Biyopsi:1-Duodenum 2-Antrum 3- Korpus

Endoskopik Tanı:Özafajit (GradeA),kardiya gevşekliği,eritematöz gastrit,duodenit (Grade 1)

Patoloji tetkik raporum Tetkik tarihi:14.09.2007 Rapor tarihi: 21.09.2007

Alındığı organ: Mide ve Duodenum

Tanı 1-Duodenum
Endoskopik biyopsi:Kronik nonspesifik iltihap

2-Mide,Antrum ve Korpus
Endoskopik biyopsi:Hiperemi,Ödem

Saygılarımla
Son düzenleme: 13 yıl 11 ay önce Düzenleyen:ALİ RIZA KOÇAL

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum