Ameliyat Sonrası Mümkün mü?

Çok
12 yıl 4 ay önce #9517 Yazan: taner
Ameliyat Sonrası Mümkün mü?, taner tarafından oluşturuldu
3 gün önce kapalı reflü ameliyatı oldum benim sikayetlerim bulantı ve mide krampıydı..Ameliyattan 1 gün sonra bulantı yine basladı doktorum bulantı ilacı al dedi aldım gecti biraz bugünde bulantım var ve cok rahatsız edici.Acaba oldugum ameliyatı geri aldırmam yani midemi ilk haline döndürmem mümkün mü? Cevaplarsanız sevinirim..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
12 yıl 4 ay önce #9522 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Cvp: Ameliyat Sonrası Mümkün mü? konusunda yanıtlandı

taner355 Yazan:: Acaba oldugum ameliyatı geri aldırmam yani midemi ilk haline döndürmem mümkün mü?

Bildiğim kadarıyla evet. Ama üç gün böyle bir karar çok erken. Biraz sabır. :(

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
12 yıl 4 ay önce #9526 Yazan: taner
taner tarafından Cvp: Ameliyat Sonrası Mümkün mü? konusunda yanıtlandı
Ameliyatı asırı mide kramplarım ve bulantım icin olmustum mıde kapagımda acıklık vardı..Ameliyattan sonra agrı kramplarım tamamen gecti fakat bulantım cok fazla dayanlıcak gibi degil ilac alıyorum dramamine diye birazcık kesiyo ama yıne de cok bulanıyor.Ben amelıyatı bosuna mı oldum? Yada bu bulantı narkozdan mı?Bi fikir yürütebilir misiniz? Son olarak yutma güclügümü saymıyorum bile 1 bardak suyu yarm saatte iciyorum o da gözlerim dola dola..Midemin fazla dıkılıp dıkılmedgını hangı fılmle anlarım? Cevaplarsanız sevinirim..

Çok
12 yıl 4 ay önce #9527 Yazan: Koray Tuncer

taner355 Yazan:: Ben amelıyatı bosuna mı oldum?

Bulantınızın nedeni reflü idiyse hayır.

Yada bu bulantı narkozdan mı?Bi fikir yürütebilir misiniz?

Sanal olarak fikir yürütmek zor.

Son olarak yutma güclügümü saymıyorum bile 1 bardak suyu yarm saatte iciyorum o da gözlerim dola dola.

Size operasyon öncesi bazen 2 aya kadar sürebilen katı gıda yutmakta zorluk olabileceği anlatılmamış mıydı?

Midemin fazla dıkılıp dıkılmedgını hangı fılmle anlarım?

Baryumlu özofagus pasaj ve mide grafisi fikir verebilir.

Operasyon ile ilgili olumsuz yorumda bulunmak için sürenin henüz çok kısa olduğunu tekrar vurgulamak isterim.

Geçmiş olsun.

Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
12 yıl 4 ay önce - 12 yıl 4 ay önce #9531 Yazan: taner
taner tarafından Cvp: Ameliyat Sonrası Mümkün mü? konusunda yanıtlandı
hocam size son bi kac bisi sorucam cevaplarsanız sevinirim.. Ben amelıyat olalı 1 hafta oluyor amelıyat sebebım bulantı mıde krampları we kılo kaybı..mıde kapagımda cok acıklık varmıs bu acıklık bulantı yapar mı? ultrasonlarım kan tahlıllerım hepsı normaldi..ameliyat sonrası kramplarım gecti cok sükür ama bulantım devam ediyor gunde 2 bulantı ılacı alıp ıdare edıyorum bu bulantılar gecmıycek mı pekı?bi hocanın makalesınde amelıyat sonrası kusma ıslemı eskısı kadar kolay olmaz dıe yazmıs..Bunun anlamı omur boyu kusamıcakmıyız yoksa eskısı kadar kolay kusamıcakmıyız?Doktorumla konustum bgun bulantın sıgarayı bırakmaktan dedı kı ben suan sıgara ıcıorm doktoruma soyleyemedım demekkı bulantı sıgara yoksunlugundan degıl sızce neden olabılır? cevaplarsanız cok cok sevınırım ıyı calısmalar..
Son düzenleme: 12 yıl 4 ay önce Düzenleyen:taner

Çok
12 yıl 4 ay önce #9539 Yazan: Koray Tuncer

taner355 Yazan:: mıde kapagımda cok acıklık varmıs bu acıklık bulantı yapar mı?

Alışagelmiş bir bulantı sebebi değil. Nadiren olabilir.

bu bulantılar gecmıycek mı pekı?

Reflüye bağlıysa geçecek. Değilse sebebe göre değişebilir.

bi hocanın makalesınde amelıyat sonrası kusma ıslemı eskısı kadar kolay olmaz dıe yazmıs..Bunun anlamı omur boyu kusamıcakmıyız yoksa eskısı kadar kolay kusamıcakmıyız?

Eskisi kadar kolay kusamayacaksınız.

Doktorumla konustum bgun bulantın sıgarayı bırakmaktan dedı kı ben suan sıgara ıcıorm doktoruma soyleyemedım demekkı bulantı sıgara yoksunlugundan degıl sızce neden olabılır?

Belki de sigarayı bırakmamaktan!!!

Geçmiş olsun.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum