Beni de bağrınıza basar mısınız?

Çok
4 yıl 6 ay önce #11920 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı

Oguzhan Yazan:: Sadece endoskopi yapıldı leş gevşekliği pan gastrit tanısı konuldu başka bir işlem yapmadılar genel cerrah hocasinada gastroentroloji hocalarında gösterdim ikiside bise yapamam dediler.genel cerrah sende ameliyatlık bir şey yok diyor gastroentrolojide ilaç olarak son tedaviyi alıyosun dedi tabi defalarca ilaç değiştirdik en son soyledi

LES gevşekliği reflü yakınmasına zemin hazırlayabilir. Sizdeki sorun yemek borusunda reflü bulgusu, yani erozyon saptanmamış ki, reflüsü olmasına rağmen hastaların %50-60'ı ne yazık ki böyle (=non-eroziv reflü).
Bir de kullandığınız ilaca rağmen reflü yakınmalarım hiç geçmiyor diyorsunuz. Burada pratikte bazen şöyle bir şey görüyorum. Hasta ilacını kullanırken yakınması geçiyor, ama ilacı bitince reflü yakınmaları tekrar başlıyor ve hasta öyküyü anlatırken ilaçtan yarar görmedim diyor. halbuki ilaçtan yarar görüyor, fakat ara verince yakınmalar geri geliyor. Pratik olarak ikisi farklı olaylar.
Eğer siz ilaç (PPİ) kullandığınız dönemde de hiç yarar görmüyorsanız, olası bir operasyona karar vermek de zorlaşıyor tabii.
Zaten operasyon kararı öyle ayaküstü verilemez. Özellikle tedaviden yarar görmediğini ifade eden hastalarda impedans, motilite vb tetkikleri yapıp, operasyon gerekliliğini netleştirip, sonra karar vermek lazım.
Yoksa sonuç hüsran olabilir.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 6 ay önce #11940 Yazan: Oguzhan
Oguzhan tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı
Hocam haklisiniz gunde çift doz mide asit engelleyici ve gaviscon kullaninca agrim azaliyior ancak agri gecmiyor ve kaybolmuyor yada biraz daha dayanabilmeme yardimci oluyor ancak cok rahatsizim ilaci kullanirkende rahatsizim ilac kullandigim sure boyunca bana gaz yapiyor bu sefer daha çok reflü yapiyor.ben reflu olmadan once sporcuydum simdi.bu ilaclari kullansam.bile spor kesinlikle yapamiyorum bırakın spor hizli adimlarla yurusem.bogazim zonkluyor.en çokda yatarken reflu oluyor yattigim an kurtulus yok aksam7 den sonra hic bir sey yemiyorum ama hic bir fayda saglamiyor.1 yili geckin refluyum hayatim degisti perisan oldum artik aklima psikolojik olabilirmi diye geliyor ancak fiziksel sebepler nasjl psikolojik olur yatarken agzima geliyor spor yaparken ileri derecede reflu oluyor eger psikolojik olsa bunlar olmazdi bence

Çok
4 yıl 6 ay önce #11943 Yazan: Oguzhan
Oguzhan tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı
Hocam 2 gün önce ankara hacettepe hastanesine gittim mehmet bülent tirnaksiz hocayla gorustum bana ameliyat olmami onerdi sadece anlattiklarimdan bunlari soyledi ve eski endskopi sonucunu istedi birde ilacli özofagografi istedi sonra gel ameliyat tarihi belirleyelim dedi sizin soylediginiz mano metri motilite impendans asit hic birsey istemedi ve biraz cekindim dogrusu bu özofagohrafi ile ameliyat karari verilebilinirmi bana ne önerirsiniz

Çok
4 yıl 4 ay önce #11947 Yazan: Koray Tuncer

Oguzhan Yazan:: aklima psikolojik olabilirmi diye geliyor ancak fiziksel sebepler nasjl psikolojik olur yatarken agzima geliyor spor yaparken ileri derecede reflu oluyor eger psikolojik olsa bunlar olmazdi bence

Kombine olabilir.

Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
4 yıl 4 ay önce #11948 Yazan: Koray Tuncer

Oguzhan Yazan:: Hocam 2 gün önce ankara hacettepe hastanesine gittim mehmet bülent tirnaksiz hocayla gorustum bana ameliyat olmami onerdi sadece anlattiklarimdan bunlari soyledi ve eski endskopi sonucunu istedi birde ilacli özofagografi istedi sonra gel ameliyat tarihi belirleyelim dedi sizin soylediginiz mano metri motilite impendans asit hic birsey istemedi ve biraz cekindim dogrusu bu özofagohrafi ile ameliyat karari verilebilinirmi bana ne önerirsiniz

Valla ne diyeyim. Biz dahiliyeci kafasıyla Sizin gibi tedaviye iyi yanıt vermeyen, zor hastalarda daha net değerlendirme yapılmasını arzu ediyoruz.
Sonuçta geri dönüşümü zor olacak bir ameliyat kararı alınabilecek bir sorunu değerlendiriyoruz.
Geçmiş olsun.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
4 yıl 4 ay önce #11949 Yazan: Cansu
Cansu tarafından Beni de bağrınıza basar mısınız? konusunda yanıtlandı
Ankara'da olanlar benimle iletişime geçebilir mi belki beraber bir araştırma yaparak daha hızlı sonuç alırız

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum