Tekrarlayan Öksürük..

Çok
15 yıl 2 ay önce #6806 Yazan: ceyhun
Tekrarlayan Öksürük.., ceyhun tarafından oluşturuldu
Merhaba..

Benim sorunum yaklasık 3aydır yasadıgım oksuruk..

3ay once baslayan ve ardından 3hafta sonra gecen ve bırdaha baslayıp bir daha biten yani sürekli tekrarlayan öksürük..

2ay once şikayetlerım devam ederken Akciger filmi cektirdim sorun yok..Ardından kbb uzmanına gittim kamerayla baktı benlık bır sorun gozukmuyo dedı..Nolduysa sorun cözülemedi..Dr ozman soguk algınlıgı ıcın antıbıotık ve oksuruk surubu verdı degısen hcbırsey olmadı..

Academıc hospıtala sayın volkan kortene gıttım..Trakebronsıt olabilir dedı ve kendılıgınden gecer dedı ama hıcbır muayene yapmadan..dedıgı gıbı 3hafta sonra gectı ardından 2 hafta sonra yıne basladı..Artık cıldırıcak noktaya geldım ve en son burayı buldum..Tamamen yazılanları okudum ve yasadıgım sıkayetler cok benzıyor..

Yasadıgım sıkayetler..
-Kronik oksuruk özellikle yemek yedikten hemen sonra resmen oksuruk krızı yasıyorum..

-Bogaz yanması ve kotu bır tat gelıyor agzımdan ozellıkle hapsırırken yada oksururken..

-Şikayetlerim gece yattıgım anda bitiyor ve sabah kalktıgım andan yarım saat sonra baslıyor..

-Ve benı en cok korkutan dun sabah kalktıgımda et parcası gıbı bır balgam cıkardım ve yanında kan gıbı bsey vardı..Çıldırmak uzereyım suan..

3aydır kurtulamadım su olanlardan..Sizce benım sorunum LFR olabilir mi?..

Lütfen bana bir yardım edin..Anadolu yakasında oturmaktayım önerebilecegınız bır dr varsa lutfen soyleyın..Kurtulmak ıstıyorum artık su yasadıgım neyse..

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
15 yıl 2 ay önce #6809 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Cvp:Tekrarlayan Öksürük.. konusunda yanıtlandı
Sayın blueyesbjk,

Olası bir reflü açısından durum değerlendirilerek gastroskopi yapıldıktan sonra veya gastroskopisiz mide asid salgısını azaltacak ilaçlardan biriyle deneme tedavisi yapılabilir. Ya da tedaviye başlamadan veya tedaviye yanıt alınamazsa daha ilerde pH-metri yapılabilir.

Yatınca olmaması, ayaktayken olması nedeniyle olası bir sinüzit vb açısından bir tomografi çekilebilir.

Akciğer hastalıkları Uzmanının takip ve önerileri dikkate alınabilir.

Özetle çeşitli olasılıklar var. Sizi gören hekimin vereceği karara göre durumu değerlendirmek lazım.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
15 yıl 2 ay önce #6813 Yazan: İrfan Yorulmaz
İrfan Yorulmaz tarafından Cvp:Tekrarlayan Öksürük.. konusunda yanıtlandı
KBB muayenesinin normal olması, reflünüz olmadığı anlamını taşımaz. Öncelikle akciğerde bir sorun olmadığından emin olunmalı. Bir göğüs hastalıkları uzmanının muayenesi ve akciğer bilgisayarlı tomografisi incelemesi gerekir görüşündeyim. Akciğer sorunu yoksa reflü tedavisine başlanarak 3 ay sonra bunun sonucunu değerlendirmekte yarar var. Geçmiş olsun.

Prof. Dr. İrfan Yorulmaz
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı
irfanyorulmaz.com

Çok
15 yıl 2 ay önce #6844 Yazan: Oğuzhan İmamoğlu
Oğuzhan İmamoğlu tarafından Cvp:Tekrarlayan Öksürük.. konusunda yanıtlandı
blueyesbjk yazan:

Lütfen bana bir yardım edin..Anadolu yakasında oturmaktayım önerebilecegınız bır dr varsa lutfen soyleyın.

Forum yöneticimiz olan Gastroentroloğumuz Koray Bey Üsküdar'da Yunus Emre Hastanesinde görev yapıyor. Dilerseniz Onunla görüşebilirsiniz...

www.yunusemrehastanesi.com

Çok
14 yıl 9 ay önce #7640 Yazan: Osman
Osman tarafından Cvp:Tekrarlayan Öksürük.. konusunda yanıtlandı
blueyesbjk,

yazdığın yazıyı okudum yazdığın rahatsızlıkların tıpa tıp aynısını ben çekıyorum

gece öksürmeme sabah uyanıp 30 dk sora öksürmenin başlaması gibi

yemeklerden sora öksürme

yanma vs ...

Bir şekilde iyileşebildinmi ? İyileştiysen nasıl ? Yada hala çekiyomusun bu rahatsızlığı ?

Bende 9 aydır senin gibiyim bana bir şekilde ulaşırsan sevinirim ..

Çok
14 yıl 9 ay önce #7656 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Cvp:Tekrarlayan Öksürük.. konusunda yanıtlandı
Osman yazan:

Bir şekilde iyileşebildinmi ? İyileştiysen nasıl ? Yada hala çekiyomusun bu rahatsızlığı ?

Arkadaşımız klasik bir forum kullanıcısı. Mesajını yazmış, olasılıkla önerileri okumuş, fakat 4 ay geçmesine rağmen, iki satır yazıp iyiyim veya şunları yaptım, yarar gördüm/görmedim diye yazmayı düşünmemiş.

Yapacak bir şey yok. Kullanıcıların çok büyük kısmı böyle davranıyor, forum ruhuna sahip değiller.

Saygılarımla.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Sorumlular: İrfan Yorulmazfatihogut
Geliştiren: Kunena forum