bunalımdayım boğaz ile ilgili

Çok
13 yıl 11 ay önce #8669 Yazan: omer
bunalımdayım boğaz ile ilgili, omer tarafından oluşturuldu
öncelikle herkese merhaba..24 yaşındayım..hocam benim şikayetim şöyle:benim boğazımda 6 aydır hiç geçemeyen bir gün bile geçmeyen boğaz ağrısı takılma hissi yanma kuruluk var bir sürü hekime gittim her seferinde antipiyodik verdiler ama nafile hiç geçmedi..bu arada bademcik ameliyatı olmuştum yani bademciklerim yok..1 ay önce gittğim doktor bana hiç bir tahlil yapmadan reflün var onun için geçmio dedi ve pantas 40mg bi hap verdi 1 ay kullan dedi.hocam öncelikle benim midemle ilgili hiç bir şikayetim yok sadece boğaz prpblemim hiç geçmiyor.sonucunda hapı bitirdim ama yine geçmedi yine aynı artık ümidim kırılıdı kanser olacağımı düşünüyorum.lütfen bana yardım edin..reflü ile ilgim varmı varsa ne yapmalıyım nasıl kurtulabilirm hocam lütfen arkadaşlar yardım edin.teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
13 yıl 11 ay önce #8671 Yazan: MEHMET
MEHMET tarafından AYNI PROBLEM BENDEDE VAR konusunda yanıtlandı
OMAR14 MERHABA BENDEDE AYNI SORUNLAR VAR BOĞAZDA TAKILMA HİSSİ GEÇMEYEN BİR HİS YEMEK YERKEN YOK SU İÇERKEN YOK AMA DAHA SONRA Bİ TAKILMA HİSSİ VAR KBB DOKTORUNA GİTTİM ENDOSKOP LA BOĞAZIMA BAKTI SORUN YOK SENDE REFLÜDEN OLABİLRİ DEDİ GASTRO UZMANINA GİTTİM ENDOSKOPİ YAPILDI SADECE ANTRAL GASTRİT VAR DEDİ İLAÇ VERDİ PULSET VE GAVİSGON KULLANIYORUM VE GEÇMEDİ ARTI BENDE PANİK ATAK VAR VE BENDE BUNALIMDAYIM BEN REFLÜDSEN KAYNAKLANDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM VE AMELİYAT OLMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA BEN ANTALYADAYIM ANTALYA TIP A GİDECEM OLMAZSA Bİ DE KAFAYI YİYECEM YA OMAR14 Bİ ÇÖZÜM BULARSAN BANADA YAZ BEN BULURSAM BENDE SANA YAZARIM

Çok
13 yıl 11 ay önce #8673 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Cvp:bunalımdayım boğaz ile ilgili konusunda yanıtlandı
Sayın omar14 ve TOSMURLU,

Gırtlağı ilgilendiren reflü yakınmalarında PPİ çift doz halinde verilmelidir ve etkinliği genelde 3. ayda çıkar. Üç aydan önce ilaç etki etmiyor diye düşünmemek lazım.

Eğer 3 ay sonunda çift doz ilaca rağmen hala yakınmalar devam ediyorsa, reflü tanısı sorgulanmalı, pH-metri, impedans gibi ileri yöntemlerle reflü tanısı doğrulanmaya çalışılmalıdır.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
13 yıl 11 ay önce #8679 Yazan: MEHMET
MEHMET tarafından Cvp:bunalımdayım boğaz ile ilgili konusunda yanıtlandı
HOCAM CEVABINIZA TEŞEKKÜR EDERİM BU TETKİKLERİ FAKÜLTE HASTANELERİNDE YAPTIRABİLİRMİYİM AYRIYETEN ANTALYA TIP FAKÜLTESİ HASTANESİNDE ANTİREFLÜ AMELİYATI YAPAN BİLDİĞİNİZ Bİ PROF. VARMI

Çok
13 yıl 11 ay önce #8689 Yazan: omer
omer tarafından Cvp:bunalımdayım boğaz ile ilgili konusunda yanıtlandı
tosmurlu kardeşim saolsın dr.by sizede teşkkür edrim.anlamadığım şey mideye bakılmadan bana teşhis kondu ve mide ile ilgili şikayetim yok.tosmurlu kardeş aynen yemek yerken su içerken falan engel olmuyo bu ağrı ve takıntı hissi ama sürekli ve can sıkıcı bişey ilerde kanser olmamdan korkuyorum valla tedavisini bulursam hemen sölerim kardeşim..

Çok
13 yıl 11 ay önce #8690 Yazan: omer
omer tarafından Cvp:bunalımdayım boğaz ile ilgili konusunda yanıtlandı
hocam niye birgün bile geçmio bu ağrı ve takıntı hissi 6 aydır hergün aynı bitmiş durumdayım insanın genç yaşta canı hiç bişey istemiyor..ne yapmalıyz hocam nasıl bir tedaviye başvurmalıyız hastalığın sebepi acaba reflümü yda başka bişeymi nedir bu 6 aydır hiç geçmeyen boğaz ağrısı

Sorumlular: İrfan Yorulmazfatihogut
Geliştiren: Kunena forum