reflu-endeskopi

Çok
6 yıl 7 ay önce #11390 Yazan: zeynep
zeynep tarafından reflu-endeskopi konusunda yanıtlandı
Yo otur bilgiler değil kan tahlili yaptırdım da tamamen yemeden kesilmiştim çok kafama takmaya başlamıştım arti ondan önce ekmeği azaltıp yemeği kesmistm reflü diyet amaçlı 1 ay böyle dewam eşikten snra araya ramazanlikta girdi zararlı diye sahurda yememe ye çalıştım daha sonra yemek yemeye başladı resmen 72 den 66 kiloya düştüm kan tahlili sonuçlarında sınırda kanszlik vitamin eksikliği çıktı bu yani dediğim gibi çok ciddi yemek borusu yanması nefes darlığına vardı agladım bahsettiğim yer düzene girmesi bir efruh kaç yaşında sn ve reflü kaç yıldır tanisysn

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 7 ay önce #11391 Yazan: zeynep
Bı arada doktor kan ilacına gerek yok dedi midenin daha kötü ypmylm dedi ve tüm sorun mideden kaynaklı olabilir dedi freefa sen kaç yıldır refluyke tanisysnz

Çok
6 yıl 7 ay önce #11397 Yazan: zeynep
Freefa sende dikkatimi çeken bir durum oldu oda su ameliyat oldum meliytan snra 6 ay kadar çok kötü oldum hayatın zehir oldu yazmisn ameliyat olduğun halde ne gibi sikaytler yaşadın mesela ameliyat sonrası sikytkern nelrdi ve nasl snra yendn bunu

Çok
6 yıl 7 ay önce #11399 Yazan: Efruh
Efruh tarafından reflu-endeskopi konusunda yanıtlandı
Ben doğum yaptıktan hemen sonra korkunç bir göğüs yanması ile tanıştım reflü ve gastrti ile.bir yıl altı altı aydır da boğaz reflüsüyüm.

Ve bir çOk hastalık eşlik etti hastahane de bile yattım acı çeke çeke iki bebe büyüttüm türkiye dışında.hep ağladım.kalbimde zaten zorluyprdu ama tazecik anneyim ya uykusuzum yorgunum yorgunluktan uykusuzluktan yemek yiyemiyorum.hep birşeylere yoruyordum sağlık sorunlarımı ama hissediyordum ters giden birşeyler olduğunu.doğum yapanlar hiçte benim gibi değillerdi.uykusuzluk çekiyorum derlerdi.

Ama ben iki adım atıyorum yoruluyorum zaten uykusuzum.bu yüzden de yiyemiyorum.yarı ölü gibiydim.başka bir sıkıntım var ama yeni doğum yaptım ya normal diyorum ama değilmiş kistim patlamış hastanede yattım bi süre işte.başka rahatsızlıklar vs.manevi destek zaten yok.
Neyse taşikardim çıktı ama bu da ne diyorum ilaç kullanmadım.hala bana ne oluyor diyorum.
Taki bazı zamanlar ataklar geçirene kadar.
O zaman 46-47 kiloyum.kilo birşey değil vücut sağlam dinç olsa sıkıntı yok.

Belki yazdıklarım karışık olabilir zeynep ama sana teseli olur diye özetle bir kısmını yazdım.şükür kimseye muhtaç değilim değiliz

Sen ilaç fayda etmiyor yazmışsın.kaç aydır kullandın ilaçları?sende safra kaçağı olabilir mi?
Eğer safra ile ilgili bir sıkıntın yoksa hazır gıdaları kes.ekmeği de en azından azalt.mevsiminde beslen.mideni rahatsız eden yiyecekleri tanı.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Çok
6 yıl 7 ay önce - 6 yıl 7 ay önce #11400 Yazan: Efruh
Efruh tarafından reflu-endeskopi konusunda yanıtlandı
Nacizane tavsiyem zeynepcim mide koruyucuna devam et ve demir hapını eksik etme.

Ben solgar ın demir ilacını kullanıyorum memnunum.bağırsakta çözünüyor.

Zaten midemiz yüzünden herşeyi yiyemiyoruz.takviye şart.d vitamini de kullanmanı öneririm.Allah bilir o da eksiktir.

Eksik olan ne vitaminin varsa tamamla.mide koruyucunu ihmal etme.hazır gıdadan uzak dur.(peynir,sucuk,zeytin aklına ne gelirse)

Peynir yapımı çok basit.yoğurt yapımı.çok basit.im uğraşcak diye düşünmeyin.mevsiminde de yerseniz midenizi rahatlatırsınız bi nebze.(ağıza sıvı gelmesine birşey diyemem)gaz,yanma,ağrı bulantı.için sağlığınızı kurtarın.artık mideyi doldurmuyorum bu yüzden çarpıntım yok.doldurduğum zaman ilaça rağmen oluyor.

Ben kendime en büyük iyiliği ekmeği bırakarak yapmışım.

Deneyipte fayda gördüğüm için tavsiye ediyorum.

Keşke "mide kapakçığı kapandı" gastrit tamamen yok oldu "diyebilecek formüllerimde olsa.

Kimi insanların bi dönem reflü oluyor bi süre sonra kapakçık kapanıyor.acaba diyorum doğa da ne var mide kapakçığını güçlendiren nereye gizlendi o şifa
:(

Benden öneriler sadece bir hekime danış hayata küsme sanıyorum ki yirmili yaşların başındasın.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....
Son düzenleme: 6 yıl 7 ay önce Düzenleyen:Efruh

Çok
6 yıl 7 ay önce #11402 Yazan: freefa
freefa tarafından reflu-endeskopi konusunda yanıtlandı
Zeynep bende durum biraz farklıydı. Ben yaşadığım bazı sorunları da refluden kaynaklı diye düşünüyordum. Ameliyattan sonra onların devam etmesi canımi sıkmışti. Boş yere bile ameliyat olduğumu düşünmüştüm. Ama her testi yaptırdım ve reflü görünmedi. Bu defa psikiyatriye gitmeye karar verdim. Psikolojik olduğunun farkına vardım bazı yaşadığım şeylerin.

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum