reflu-endeskopi

Çok
6 yıl 7 ay önce #11404 Yazan: kerem
kerem tarafından reflu-endeskopi konusunda yanıtlandı
efruh solgarın demir ilacının ismi nedir.mideye zararı olmuyormu hiç

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 7 ay önce #11405 Yazan: zeynep
zeynep tarafından reflu-endeskopi konusunda yanıtlandı
Arkadaşlar bir konuya değinmek istiyorum reflü gerçekten ilet bişey biz yaşadığımız kadr biliyoruz birde bilmediklerimiz var mesele orada çok farklı reflü sitelerine girdm ve bir çok yorumlar okudum gerçekler insanların haki içler acısı bazısı agzmdan kan geldiğini söylüyor bazısı ameliyat olduğu halde geçmediğini bazısı 10 seneden fazla refluyke uğraştığını bazısı hergün reflü yüzünden açıklık olduğunu bazısı tonlarca doktora gidip hiç bir netice alamdgini büsürü şeyler okudukça daha kötü oluyorum bizm yanmamız mesela yemek borusundan Ken bu insanlar mide boğaz yemek borusu heryerde Dior gerçekten çok çok zor durumda olanlar bizde zor durumdayız ama yine bazılarına göre şükür diorm bazen ki bunlar bizm okuyup gördüklerimiz birde okumayip bilmediğimiz tonlarca hasta sosyal medya kullanmayı bilemeyen kesim var

Çok
6 yıl 7 ay önce #11406 Yazan: freefa
freefa tarafından reflu-endeskopi konusunda yanıtlandı
Zeynep haklısın. Bilmediğimiz bicok insan var sorun yaşayan. Yalnız söyle bı durum var. Reflü ameliyatı olup iyi olamadım diyenler genelde ameliyat öncesi şişkinlik yaşayanlar olabiliyor. Yani ameliyat şişkinliği geçirmez. Aksine şişkinliğin artar. Reflü ameliyatı sadece yukarı kaçan asitin engellenmesi için yapilir. Kapakçık düzeltilir. Başka mucizeler beklemek garip olur. Ameliyattan sonra hangi şikayetler geçmemiş ona bakmak lazım. Ve bu şikayetlerin refluden kaynaklı olup olmadığını sorgulamak lazım. Ya da en kotu ihtimal, ameliyatı yapan doktorun tecrübesizliği olabilir. Ameliyatı düzgün gerçekleştirememis olabilir. Ama onun dışında refluden başka türlü şikayetleri olan tabi çok. Öksürük, kronik faranjit, dis aşınmaları... Beterin beteri var inan. Sukredin ama tedbirinizi de elden bırakmayın.

Çok
6 yıl 7 ay önce #11408 Yazan: Efruh
Efruh tarafından reflu-endeskopi konusunda yanıtlandı
Gentle ıron 25 mg.

Benim ne mideme ne bağırsaklarıma hiç dokunmadı.çok memnunum.elimdeki şişe bitince tekrar tahlil yaptıracağım.

Hatırlarsanız bir yıl önce hem hap hem şurup kullanmıştım.midemi bağırsak sisteşmi aşt üst etmişti.

Eşim araştırıp solgar ı getirmişti.bittikten sonra bir daha kullanmamıştım.şu iki -üç ay öncesine kadar.sanıyorum artık düzenli kullanırım bırakmam.d vitamini de kullanıyorum ben.arada yine solgar ın dil altı b12 hapını kullanıyorum.

Tavsiye ederim.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Çok
6 yıl 7 ay önce #11409 Yazan: Efruh
Efruh tarafından reflu-endeskopi konusunda yanıtlandı
Malesef az önce yazdığım koca sayfa yok oldu.tekrar giriş yapma zorunda kaldım

Kısaca özet geçeyim.evde salça,peynir,tereyağı, yoğurt ve evde yapılabilecek ne vqrsa yaptığımdanberi çok iyyim.inşallah sirke ve tarhana da yapacağım.

Armut,domatws,şeftali incir vb mevsim sebze ve meyvekerin içinde kurt gördüğümden beri çok iyiyim.

Ekmeği kestiğimden beri çok iyiyim

Hatta dün eşim ekmek arası yapmış getirmiş söylendim hatta niye getirdin diye neyse yedik yemez olaydık.sersemleştik ailece.ciddi fark etti.kafam karıncalandı.uyku hali, halsizlik.sarhoşa döndük.bir daha ekmek mi aman aman.

Elma sirkesi şifa deposu diyorlar mideye de iyyimiş.sirkeye de el atmalıyım mutlaka.evde sürekli kullandığım birşey aslında ama ev yapımı olması önemli.kendi yaptığının tadı başka.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Çok
6 yıl 7 ay önce #11414 Yazan: kerem
kerem tarafından reflu-endeskopi konusunda yanıtlandı
efruh saç dökülmesine faydası oldu mu? sende ppı kullanımına bağlı saç dökülmesi vardı sanırım.

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum