reflü ilaçları artık işe yaramıyor???

Çok
4 yıl 8 ay önce #11888 Yazan: hakan
10 yılı aşkındır reflüm var 10 yıldır ilaçlar (nexium) işe yarıyorsu hiçbir sorunum yoktu ama 4-5 aydır artık işe yaramıyor pantpas a geçtim oda fayda etmiyor rabiza denedim oda işe yaramadı akşamları ek axid aldım yok...şimdi ilaç işe yaramıyor ameliyat olsamda başarısızmı olacak bende????? ve ben ne yapmalıyım kafayı yemeden??? ne olur cevap yazarmısınız ..10 yıl ilaç işe yaramıştı ama şimdi yaramıyor ilaç işe yaramayınca duyduğum ameliyatta işe yaramıyormuş...endiskopiye girdim kaç kere greda A çıkyıor hatta en son bi doç reflü bile görmedim dedi sende?????ama reflün olmadığı anlamına gelmezde dedi??? peki endiskopide ciddi reflü teşhisi olmadığı halde bende artık ilaç neden işe yaramıyor ??ve bende göğüste yanma sırta ağrı vurması falan yok yediklerim ağzıma geliyor ne yersem yiyeyim ve sürekli midem boğazımda boğaz reflüsü var galiba çünkü sık sık faranjit oluyorum boğazımın iyi olduğu dönem çok az ...bu kadar çelişkiler ne anlama geliyor bilen birileri varsa açıklarsa çok mutlu olurum çünkü hayatım zehir durumda ???şimdiden sağolun

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 8 ay önce #11892 Yazan: Bahar Ev
Bahar Ev tarafından reflü ilaçları artık işe yaramıyor??? konusunda yanıtlandı
Merhaba,
Ben doktor degilim ancak bogaz reflusu sorunum var ve ben de care ariyorum. Bogaz reflusunde tek doz degil gunde cift doz kullaniliyor eger senin de bogaz reflusu gibi bir durum varsa cift doz kullanmani oneririm en azindan ameliyat karari almadan bir sure deneye bilirsin.Endoskopiyi ilac kullanirken cekindiysen dogru sonuc vermeyebilir en iyisi bir ph metre testi yaptirmak sanirim

Çok
4 yıl 8 ay önce #11895 Yazan: Cansu
Cansu tarafından reflü ilaçları artık işe yaramıyor??? konusunda yanıtlandı
Reflü için ilaç kullanımı bence tam bir paradox. Biraz mantıklı düşünmek yeter. İlaçlar anti asit. Mide asitini bitiriyor. E siz yiyecekleri nasıl sindireceksiniz ? Mikroplar nasıl ölecek? Asit düşüp Mide sindirimi geciktiği için mide geç boşalacak bu da mide de çok ciddi gaz biriktirir. Bu da reflüyü artıran etken. Reflü nedeniyle hayatım zindana dönüyor ama anti asit kullanmıyorum. Çünkü bence yangını benzinle söndürmeye çalışma oluyor.

Çok
4 yıl 7 ay önce #11899 Yazan: hakan
hakan tarafından reflü ilaçları artık işe yaramıyor??? konusunda yanıtlandı
ama ilaç kullanmadan duramıyorum yada yıllardır içtiğim için psikolojik bilmiyorum ama dediğin gibi en doğrusu reflü testi trabzonda yaşıyorum ve çevremde bu testi yapan hiçbir hastane yok özel dahi malesef.....

Çok
4 yıl 7 ay önce #11900 Yazan: hakan
hakan tarafından reflü ilaçları artık işe yaramıyor??? konusunda yanıtlandı
aslında çok mantıklı ama peki ilaç almayınca boğazıma kadar çıkan asidle nasıl başedicem onu çözemiyorum bende çok düşünüyorum aslında denemek ilaç içmemeyi ama 1 gün deniyorum sonra akşama kadar geğirme ve sonucunda asit yukarı çıkışı mahvediyor beni sen nasıl katlanıyorsun???

Çok
4 yıl 7 ay önce #11901 Yazan: Oguzhan
Oguzhan tarafından reflü ilaçları artık işe yaramıyor??? konusunda yanıtlandı
Bende cok okudum oyle yazilar mantikli fakat hic bir yarari olmadi bende
Ben 1 hafta birakdim ilaclari ara ara deniyorum tabi yangidan bogaz agrisindan duramiyorum ancak faydasi olur diye deniyorum ama ilaci kullanmadigim halde hazimsizlik hat safada oluyor brnim denemedigim ot ilaç kalmadi. Eger reflunuz benim le ayni seviyedeyse uzgunum hic bisey iyi gelmeyecektir

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum