reflü ilaçları artık işe yaramıyor???

Çok
4 yıl 7 ay önce #11917 Yazan: Bahar Ev
Bahar Ev tarafından reflü ilaçları artık işe yaramıyor??? konusunda yanıtlandı
Evet dusunuyorum aslinda ben ppi ya iyi cevap veriyorum, endoskopi yaptirdiniz mi ozefajit var mi? Benim de sorunun su ppi kullandigim halde yemeklerden sonra agzima eksi tat geliyor, gelen bu tat asit icerikli mi eger oyleyse ppi in bastirmasi lazim teorik olarak ya da asit iceriksiz mi? Sanirim bunu anlamak icin ph metre yaptirmam lazim. Size su an hicbir ilac etki etmiyorsa ne yapiyorsunuz dozu arttirdiniz mi? Kimse yok bize katilacak burada. Merak edlyorun arkadaslar ppi kullabirken agzina eksi su gelen oluyor mu herhangi bir yanma olmaksizin. Ppi asiti tamamiyla bastirmali benim bildigim ppi nasil ise yaramaz? Ya asit yoktur ya da ben anlamiyorum

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 7 ay önce #11919 Yazan: hakan
hakan tarafından reflü ilaçları artık işe yaramıyor??? konusunda yanıtlandı
ben düşünüyorum aslında bundan 4-5 ay öncesine kadar nexium 40mg ile gayet iyiydim tam 10 küsür yıldır ama son zamanlarda artık işe yaramıyor bende aşırı geğirme ağza bazen yemek parçaları gelmesi boğaza kadar çıkan asit endoskopi yaptırdım hemde kaç kere ozefajit greda A olarak çıkıyor hatta en son yaptırdığım doç. ben reflü göremedim bile dedi ama bu sende reflü yok anlamına gelmez dedi. en doğrusu ph metre oda yşadığım şehirde yok malesef ..sen neden ph metre yaptırmadın?

Çok
4 yıl 7 ay önce #11921 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından reflü ilaçları artık işe yaramıyor??? konusunda yanıtlandı

İletinin bir bölümünü ziyaretçiler görüntüleyemez. Görüntülemek için hesabınız varsa oturum açın ya da kayıt olun.

hakan Yazan:: 10 yılı aşkındır reflüm var 10 yıldır ilaçlar (nexium) işe yarıyorsu hiçbir sorunum yoktu ama 4-5 aydır artık işe yaramıyor pantpas a geçtim oda fayda etmiyor rabiza denedim oda işe yaramadı akşamları ek axid aldım yok...şimdi ilaç işe yaramıyor ameliyat olsamda başarısızmı olacak bende????? ve ben ne yapmalıyım kafayı yemeden??? ne olur cevap yazarmısınız ..10 yıl ilaç işe yaramıştı ama şimdi yaramıyor ilaç işe yaramayınca duyduğum ameliyatta işe yaramıyormuş...endiskopiye girdim kaç kere greda A çıkyıor hatta en son bi doç reflü bile görmedim dedi sende?????ama reflün olmadığı anlamına gelmezde dedi??? peki endiskopide ciddi reflü teşhisi olmadığı halde bende artık ilaç neden işe yaramıyor ??ve bende göğüste yanma sırta ağrı vurması falan yok yediklerim ağzıma geliyor ne yersem yiyeyim ve sürekli midem boğazımda boğaz reflüsü var galiba çünkü sık sık faranjit oluyorum boğazımın iyi olduğu dönem çok az ...bu kadar çelişkiler ne anlama geliyor bilen birileri varsa açıklarsa çok mutlu olurum çünkü hayatım zehir durumda ???şimdiden sağolun

Bu durumu impedans vb ileri yöntemlerde değerlendirmek yol gösterici olabilir.
Sorun az asitli / asitsiz mide içeriğinin geri gelmesine bağlı olabilir. PPİ ilaçların böyle bir senaryoda işe yaraması tabii ki mümkün değil.
Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
4 yıl 7 ay önce #11922 Yazan: hakan
hakan tarafından reflü ilaçları artık işe yaramıyor??? konusunda yanıtlandı
hocam cevabınız için sağolun ...peki bu durum benim ameliyatımın başarısız olma şansınız arttırmı???ilaçların işe yaramaması??aslında asit gelmiyor ilaçları içince sadece son dönemlerde geğirme çok ve yediklerim hemen ağzıma geliyor?? midem boğazıma kadar çıkmış gibi oluyor...ama endoskopi lerde reflü belirtisi fazla olmuyor... benim yorumum yıllarca içtiğim ilaçlar asiti hep engellediği için asit beni fazla tahriş etmemiş..ama diğer sorunlar yoktu eskiden şimdi ilaçlar işe yaramıyor....ameliyat başarısızmı olur bende???

Çok
4 yıl 7 ay önce #11923 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından reflü ilaçları artık işe yaramıyor??? konusunda yanıtlandı

Cansu Yazan:: Reflü için ilaç kullanımı bence tam bir paradox. Biraz mantıklı düşünmek yeter. İlaçlar anti asit. Mide asitini bitiriyor. E siz yiyecekleri nasıl sindireceksiniz ? Mikroplar nasıl ölecek? Asit düşüp Mide sindirimi geciktiği için mide geç boşalacak bu da mide de çok ciddi gaz biriktirir. Bu da reflüyü artıran etken. Reflü nedeniyle hayatım zindana dönüyor ama anti asit kullanmıyorum. Çünkü bence yangını benzinle söndürmeye çalışma oluyor.

Göreceli olarak haklı olduğunuz kısımlar olabilir.
AMA,
Reflü'de süregen asit tahrişine bağlı olarak yemek borusu hücrelerinin arasındaki sıkı bağlantıların (tight junction) etkilenmesi ve asidin daha derin katlara inerek buradaki sinir uçlarını etkilemesi sonucu yakınmaların çok artması söz konusudur. Dolayısıyla bu sorunun iyileşmesi için de belli bir süre iyi bir asit baskılaması yapılması gerekir; bu süre minimum 3 ay, daha gerçekçi olarak 6 aydır. Yeterli iyileşme sağlanabilir, yakınmalar gerilerse, bundan sonra da yandıkça ilacı alma şeklinde yaklaşım ile süreç yönetilebilir.

Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
4 yıl 7 ay önce #11924 Yazan: Koray Tuncer

hakan Yazan:: ilaçlar artık ieş yaramıyor tam kesmiyor reflümü bu durum ameliyatta başarısız olunurmu sorusunu getiriyormu?? eğer öyleyse ben nasıl yaşarım???

İlaç işe yaramazsa, ameliyat da işe yaramıyor şeklinde bir klasik bilgi var.
Acaba işin içine safra vb kullandığınız PPİ ilaçların yardım edemeyeceği sorunlar mı eklendi? Endoskopide midede belirgin miktarda safra görünmesi bu konuda kuşku uyandırabilir. Siz gerçi mesajlarda böyle bir durum belirtmemişsiniz.
Geçmiş olsun.

www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum