Reflünün kalbe etkileri.

Çok
13 yıl 6 ay önce #9083 Yazan: serkan
Reflünün kalbe etkileri., serkan tarafından oluşturuldu
öncelikle bu siteyi hazirlayan emegi gecen herkeze tessekkürlerimi sunarim.
Ben yaklasik bundan 7 sene önce reflü hastaligina yakalandim, yani hastaligimin reflü oldugunu 7 sene sonra anladim.sikayetlerim ise tamamen reflü hastaliginin bulgulariydi AMA.....bende olagan disi bir gelisme oldu.2002 yazinda bir mac esnasinda cok heycanlandim vede havaya sicradim normal olarak kalbim cok hizli bir sekilde atmaya basladi hemde cok güclü bir sekilde sanki yerinden cikacakmis gibi bu olayin üstünde fazla durmadim daha sonra yaklasik bir sene sonra is yerinde (tabi bu arada reflü sikayetlerim devam ediyo ama hicbir ilac vede doktor tedavisi olmadan)aniden kalbim durup dururken hizlanmaya basladi tipki o heycanlandigin zamanki gibi inannilmaz hizli atiyordu yaklasik bir 30 dakika kadar sürdü tabi tekavülünde hastane testler kalble ilgili ve hatta ANJIYO bile oldum hic bise bulamadilar kalble ilgili :)yani kalbimin neden durup dururken hizlandigini bana aciklayamadilar tabi onlarinda mide sikayetlerimden haberi yoktu.gel zaman git zaman bu böle devam etti taki 2010 kadar.21.01.2010 tarihinde ameliyat oldum reflüden, reflü sikayetlerimin hepsi ortadan kalkti yanma,gögüs agrilari vs. AMA gelgelelim bu bendeki kalp hizlanmasi halen daha gecmedi durup dururken gögsümün tam ortasina bir hava tikanikligi geliyormus gibi bir basinc ve bu basinc sonrasi kalbim hizli atmasi sonrasinda sisikinlik. ameliyattan sonrada bende olagan üstü bir siskinlik, gegirememe rahatsizliklari var sanki gegirmeyi unutmusum bilmiyorum gibi bagirsaklarim calismiyo hissi.SIZDEN RICAM LÜTFEN AMA LÜTFEN BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM..bana ne önerebilirsiniz ne yapmam gerek ne olmasi lazimda kalbimin tekrar hizlanmamasi önlenebilir..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
13 yıl 2 ay önce #9216 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Cvp: Reflünün kalbe etkileri. konusunda yanıtlandı
Nasıl bir yorum getirilebilir acaba?

Reflü yakınmaları olan dönemde kalp yakınmaları değerlendiriliyor, bir sebep bulunamıyor. Reflü için operasyon geçiriliyor ve reflü yakınmaları geçiyor. Ama kalp sorunu devam ediyor.

Mevcut kalp sorununu reflüye bağlamak ne kadar doğru olur? Öte yandan reflü operasyonu sonrası ortaya çıkan gaz, şişkinlik sorunları kalp sorunları ile ilişkili olabilir gibi görünüyor. Ama bu sorunlar reflü operasyonu öncesi pek de yoktu gibi görünüyor.

Yani durum biraz karışık.

Acaba sorun reflüden bağımsız Paroksismal atrial taşikardi (PAT) denen bir durum olamaz mı?

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
13 yıl 2 ay önce #9237 Yazan: serkan
serkan tarafından Cvp: Reflünün kalbe etkileri. konusunda yanıtlandı
Valla doktor bey bende anlamadim bu gectigimiz hafta basi gene ayni olay meydana geldi banyodan ciktim corabimi giymek icin asagi dogru egildigimde o HAVA YADA GAZ TEKRAR GÖGSÜME DOGRU BASINC YAPTI VE SONRASI TAHMINIM O ESNADA GENIRMEM GEREKLIYDI GENIRME OLAYIDA OLMAYINCA BU BASINC ILK OLARAK DIAFRAMDA DAHA SONRADA KALBIME VURDU VE KALBIM GENE HIZLI BIR SEKILDE ATMAYA BASLADI.Neticede tekrar acile CT dedikleri tomografi sonuc ameliyat bölgesi okey bir sorun yok ama kalble ilgi gene birsey yok bana herzryhtmusstörung(kalbritimbozuklugu) var dediler.anjiyo ile cigere giden damarlara elktrik vererek kalbin hizlanma olayini giderebileceklerini sölediler bende kabul etmedim ilac tedavisini denemek istedim TAMBOCOR diye ilac kullaniyorum bakalim ne kadar fayda edecek ama sorunumun halda daha bu gazdan oldugunu düsünüyorum cünkü kalbim gu gazin gögse basincindan sonra hizlaniyo geniremeyincede o gaz orda basinc yapmaya devam ediyo.COK ILGINC BIR DURUM BILIYORUM AMA PSIKOLOJIM ARTIK ALTÜST OLDU, cevabiniz icin tesekkürler.

Çok
13 yıl 2 ay önce #9246 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Cvp: Reflünün kalbe etkileri. konusunda yanıtlandı
serkantuerk yazan:

bana herzryhtmusstörung (kalb ritim bozuklugu) var dediler.

Evet, benim PAT diye bahsettiğim de böyle bir şey zaten.

Gaz sorunu tetikliyor olabilir. gaz ile mücadele etmeye çalışın.

Elektrik uygulama ile ritm sorununu giderme de akılda tutulması gereken yaklaşımlardan bir tanesi.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
13 yıl 1 ay önce #9289 Yazan: mustafa rize
mustafa rize tarafından Cvp: Reflünün kalbe etkileri. konusunda yanıtlandı
aynı anlattığınız sorunları bende yaşıyorum. şimdi nasılsınız sorunu halledebildiniz mi?

Çok
13 yıl 1 ay önce #9290 Yazan: serkan
serkan tarafından Cvp: Reflünün kalbe etkileri. konusunda yanıtlandı
valla güzel kardesim daha iki ay olmadi sabah kalktim banyodan ciktim asagiya egildim bir basinc tam gögüs kafesinin ortasinda midemin yemek borusu üstünde daha sonra genirememe nefes alamama sonrada kal basladi dört nalla kosmaya 180 190 belkide daha fazla. yani senin anlayacagin bu illet cani istedigi zaman beni gelip buluyo doktorlar henüz bise bulamadilar kalbimde simdi bir ilac kullaniyorum tambocor diye iki aydan beri suan sessizlik hakim ama bence herhan gene gelebilir diyorum :).ama ben doktorlarin aksine bu isin midemlen reflüylen alakasi oldugunu düsünüyorum sebebi cünkü kalbim sadece midemdeki havanin yukariya dogru basinc yaptiktan sonra hizlaniyo ama gene endoskopi,tomogrofi ameliyat bölgesinde bir problem olmadigini sölüyo isin asli ne doktorlar nede ben birsey anlamis degilim. bu olay bende kalpte ritimbozuklugunada yol acti.eger konusmak istersen e-mailim Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. görüsmek isterim sizinlen belki birbirimize yardimci olabiliriz.

Sorumlular: sinanersinömer_eutf
Geliştiren: Kunena forum