BOĞAZ REFLÜSÜ

Çok
12 yıl 2 ay önce #9631 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Cvp: BOĞAZ REFLÜSÜ konusunda yanıtlandı

Terazi Yazan:: ilk onbeş gün ilaçlar yoğundu. diyete harfiyen uyduğumda ve ilaçları kullandığımda şikayetlerim bayağı azaldı. Ancak son 15 dün ilaçların öğününü azaltınca şikayetlerim geri geldi. İlaçlar asla şikayetlerimi tamamen geçirmiyor. hatta diyet bile..

İlaçlarınıza ve diyete uyduğunuzda yakınmalarınızın belirgin azaldığını ifade ediyorsunuz. Gırtlak sorunlarınız ön planda gibi duruyor.

İlaçları en az altı ay kullanmak düşünülebilir. Ya da operasyon seçeneğini de yabana atmamak lazım.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
12 yıl 2 ay önce #9640 Yazan: Betül
Betül tarafından Cvp: BOĞAZ REFLÜSÜ konusunda yanıtlandı
evet gırtlak sorunum ön planda. sfinkter gevşekse-ki bunun mekanik bir bozukluk olduğunu biliyoruz-ilaç kullanmak boğaza kaçışı yalnızca geçici olarak baskılamaz mı. Operasyonu düşünüyorum bu konuda yer, doktor tavsiyeleriniz nedir. benim için çok önemli. teşekkür ederim..

Çok
12 yıl 2 ay önce #9641 Yazan: Betül
bir de ameliyat sonrası genellikle mide şikayetlerinin geçtiği, yutma güçlüğü şikayetlerinin hala devam ettiği gibi yorumlar var ki benim asıl kurtulmak istediğim gırtlak sorunlarım. Bu durumda nasıl bir operasyon tercih edebilirim.lapraskopik yöntem uygun mudur.

Çok
12 yıl 2 ay önce #9642 Yazan: Koray Tuncer
Koray Tuncer tarafından Cvp: BOĞAZ REFLÜSÜ konusunda yanıtlandı

Terazi Yazan:: benim asıl kurtulmak istediğim gırtlak sorunlarım. Bu durumda nasıl bir operasyon tercih edebilirim.lapraskopik yöntem uygun mudur.

Zaten günümüzde reflü operasyonu mümkün olduğunca laparoskopik yöntemle yapılmalıdır ve böyle de yapılmaktadır.

Geçmiş olsun.

DİKKAT: Mesajlarınızda IRC modu (nbr, mrb, ii gibi) kullanmayınız.
Cümlelere büyük harfle başlayınız, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmaya özen gösteriniz.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.memorial.com.tr
www.drkoray.com

Çok
12 yıl 2 ay önce #9645 Yazan: Betül
çok teşekkür ederim..

Çok
7 yıl 10 ay önce #10185 Yazan: Efruh
Efruh tarafından BOĞAZ REFLÜSÜ konusunda yanıtlandı
İnşallah şifanızı bulmuşsunuzdur.ameliyata ragmen geçmeyen şikayetleri okuyunca gerçekten kahroluyorum.

Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır....

Sorumlular: İrfan Yorulmazfatihogut
Geliştiren: Kunena forum